ZAPYTANIE OFERTOWE: przeprowadzenie zewnętrznej ewaluacji realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Kraina Sanu”- Lokalna Grupa Działania na lata 2014-2020
ZAPYTANIE OFERTOWE
Dotyczy: przeprowadzenia zewnętrznej ewaluacji realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania na lata 2014-2020 za okres od dnia rozpoczęcia realizacji LSR do 31.12.2021 r. zgodnie z załącznikiem nr 2 do LSR.
- Zamawiający:
Stowarzyszenia „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Tryńczy 375,
37 – 204 Tryńcza , NIP 794-173-02-66, REGON: 180153528 , KRS 0000257885.
- Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie monitoringu i ewaluacji realizacji wskaźników i poprawności założeń przyjętych w LSR na lata 2014-2020 Stowarzyszenia „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania za okres od dnia rozpoczęcia realizacji LSR tj. 23.05.2016 do 31.12.2021r. zgodnie z załącznikiem nr 2 do LSR.
Zadanie zostanie wykonane w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020 oraz Wytycznej 5/3/2017 Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach PROW 2014-2020.
- Cele badania:
Głównym celem badania jest identyfikacja i ocena efektów realizacji LSR. Jego osiągnięcie wymaga:
- odniesienia się do danych monitoringowych pokazujących stopień osiągnięcia celów LSR i wyjaśnienia ewentualnych odchyleń od wartości zakładanych, a także oceny, na ile obserwowane wyniki można uznać za satysfakcjonujące;
- zweryfikowania, w jakim stopniu cele LSR odpowiadały na lokalne potrzeby i w jakim stopniu potrzeby te zostały zaspokojone;
- oszacowania wpływu realizacji LSR na rozwój lokalny i wyjaśnienia mechanizmów tego wpływu.
Ewaluacja będzie służyć jako źródło wiedzy pozwalającej poprawić proces planowania interwencji publicznych (np. kolejnych edycji LSR) na poziomie lokalnym.
Efektem końcowym realizowanego zamówienia będzie przygotowanie raportu z badań zgodnie ze strukturą określoną w Wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 5/3/2017, tj:
- Streszczenie najważniejszych wyników badania;
b. Spis treści;
c. Opis przedmiotu badania uwzględniający cele i zakres ewaluacji;
d. Opis metodologii wraz z opisem sposobu realizacji badania;
e. Opis Wyników badania wraz z ich interpretacją;
f. Odpowiedzi na pytania badawcze;
g. Wnioski i rekomendacje;
h. Spis tabel i wykresów;
i. Aneksy tworzone w toku realizacji badania. - Wymogi wobec wykonawcy:
- Realizacja przynajmniej dwóch badań ewaluacyjnych programów współfinansowanych ze środków publicznych, w tym jedno, powinno dotyczyć sfery rozwoju obszarów wiejskich. Minimalna wartość badań powinna stanowić wartość co najmniej ¾ kwoty, jaką Wykonawca zamierza przeznaczyć na realizację badania.
- Wykonawca w ofercie winien wskazać zespół co najmniej 3 ekspertów, w tym:
– kierownika badania, który posiada doświadczenie w koordynacji badań ewaluacyjnych,
– eksperta posiadającego doświadczenie w realizacji badań o charakterze jakościowym i ilościowym,
– eksperta posiadającego doświadczenie w realizacji badań o charakterze społeczno-gospodarczym.
- Miejsce oraz termin składania ofert:
- Ofertę należy złożyć w biurze Stowarzyszenia „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania, Tryńcza 375, 37– 204 Tryńcza lub pocztą tradycyjną na ww. adres biura lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres krainasanu.lgd@gmail.com do dnia 14 lutego 2022r.
- Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Zapytania w zakresie przedmiotu zamówienia należy kierować na adres krainasanu.lgd@gmail.com lub telefonicznie – 16 642 23 20
- Niniejsze zapytanie ofertowe zostało opublikowane na stronie internetowej www.krainasanu.pl.
- Wykonawca pokrywa wszystkie koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem oferty.
- Ocena ofert:
– Cena – 50%
– Ilość i jakość, narzędzi badawczych oraz sposobu organizacji badania – 50% (ocena w oparciu o porównanie ofert).
- Sposób sporządzenia oferty:
- Oferta powinna być czytelna, złożona w języku polskim, podpisana.
- Oferta musi zawierać:
– Sposób realizacji badania, który będzie przedmiotem oceny (W opisie nie należy powielać informacji zawartych w niniejszym zapytaniu).
– Kontekst realizacji badania.
– Cele badania.
– Obszary/pytania badawcze.
– Opis metodyki badania, w tym szczegółowe wskazanie wielkości i struktury prób badań ilościowych i jakościowych wraz z uzasadnieniem.
– Sposób prezentacji wyników.
– Harmonogram realizacji badania.
- Ponadto oferta musi zawierać oświadczenie spełnienia wymogów wobec Wykonawcy, określonych w pkt. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wezwania oferenta do przedłożenia dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów np. referencji itp.
- Wykonawca w ofercie powinien zawrzeć wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
- Oferta musi zawierać ostateczną, sumaryczną cenę obejmującą wszystkie koszty, z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków.
- Warunki wykluczenia:
Zamówienia udzielane przez beneficjenta nie mogą być udzielane podmiotom powiązanym z nim osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
– uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
– posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
– pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
– pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej,
– pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób.
- Inne informacje:
- Przewidywalny termin realizacji umowy: czerwiec 2022.
- Niniejsze zapytanie nie jest zamówieniem i nie rodzi żadnych skutków wobec oferentów.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia zapytania ofertowego w następujących przypadkach:
– jeśli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
– jeśli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie Zamawiającego,
– bez podania przyczyny.
- Zamawiający zastrzega możliwość zaproszenia do negocjacji oferenta/ów, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty cenowe.